[vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1574223611297{background-color: #ffffff !important;}”][vc_column][vc_single_image image=”85″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”Antonine”][vc_single_image image=”267″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”Caroline Springs”][vc_single_image image=”86″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”Caroline Chisholm”][vc_single_image image=”87″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”CRC Sydenham”][vc_single_image image=”268″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”CRC North Keilor”][vc_single_image image=”88″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”CRC Melton”][vc_single_image image=”89″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”Emmanuel”][vc_single_image image=”90″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”Kolbe”][vc_single_image image=”91″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”MacKillop”][vc_single_image image=”92″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”Marymede”][vc_single_image image=”93″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”Penola”][vc_single_image image=”94″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”Salesian”][vc_single_image image=”95″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”St Monica’s”][vc_single_image image=”96″ img_size=”60×60″ el_class=”team-logo1″ title=”Thomas Carr”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1578399662052{background-color: #0977cf !important;}” el_class=”main”][vc_column][vc_icon type=”openiconic” icon_openiconic=”vc-oi vc-oi-pilcrow” color=”white” size=”xl” align=”right”][vc_custom_heading text=”Premier League Basketball – Fixture” font_container=”tag:h2|font_size:19px|text_align:left|color:rgba(255%2C255%2C255%2C0.88)” use_theme_fonts=”yes” el_class=”league-top”][vc_custom_heading text=”Upcoming Games” font_container=”tag:h2|font_size:65px|text_align:left|color:%23ffffff” google_fonts=”font_family:Roboto%20Condensed%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C700%2C700italic|font_style:700%20bold%20regular%3A700%3Anormal” el_class=”division”][vc_empty_space height=”10px”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row_content” gap=”35″ css=”.vc_custom_1579065601729{background: #0977cf url(https://116.90.51.25/~saccssco/wp-content/uploads/2020/01/basketball-main-bg.jpg?id=902) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}” el_class=”main”][vc_column][vc_custom_heading text=”- Select a competition -” font_container=”tag:h2|font_size:14px|text_align:center|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” el_class=”league-top-select mobile”][vc_tta_tabs style=”outline” shape=”round” color=”white” spacing=”15″ gap=”20″ alignment=”center” active_section=”1″ css_animation=”none” no_fill_content_area=”true” css=”.vc_custom_1578459139557{background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_tta_section i_type=”openiconic” i_icon_openiconic=”vc-oi vc-oi-pilcrow” add_icon=”true” title=”Girls Premier League Basketball” tab_id=”1574133697152-28e5c71a-2f222327-7afa” el_class=”afl”][vc_column_text]

DateHomeTime/ResultsAwayLeagueSeasonVenueArticleMatch Day
Year 8 Girls Basketball Div 12023
Keilor Basketball Stadium
Round 4
Year 10 Boys Basketball Div 1B2024
Altona Sports Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 1B2024
Eagle Stadium, Werribee
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 2A2024
Cobblebank Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 2A2024
Broadmeadows Basketball Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 2A2024
Craigieburn Sports Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 2B2024
Cobblebank Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 2B2024
Broadmeadows Basketball Stadium
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 22024
Caroline Springs Leisure Centre
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 22024
Broadmeadows Basketball Stadium
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 22024
Craigieburn Sports Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 1A2024
Altona Sports Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 1A2024
Eagle Stadium, Werribee
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 1A2024
Diamond Valley Stadium
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 12024
Altona Sports Stadium
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 12024
Eagle Stadium, Werribee
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 12024
Diamond Valley Stadium
Round 5
[/vc_column_text][vc_empty_space height=”10px”][/vc_tta_section][vc_tta_section i_type=”openiconic” i_icon_openiconic=”vc-oi vc-oi-pilcrow” add_icon=”true” title=”Boys Premier League Basketball” tab_id=”1574176749613-04712f9f-eb672327-7afa” el_class=”afl”][vc_column_text]
DateHomeTime/ResultsAwayLeagueSeasonVenueArticleMatch Day
Year 8 Girls Basketball Div 12023
Keilor Basketball Stadium
Round 4
Year 10 Boys Basketball Div 1B2024
Altona Sports Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 1B2024
Eagle Stadium, Werribee
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 2A2024
Cobblebank Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 2A2024
Broadmeadows Basketball Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 2A2024
Craigieburn Sports Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 2B2024
Cobblebank Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 2B2024
Broadmeadows Basketball Stadium
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 22024
Caroline Springs Leisure Centre
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 22024
Broadmeadows Basketball Stadium
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 22024
Craigieburn Sports Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 1A2024
Altona Sports Stadium
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 1A2024
Eagle Stadium, Werribee
Round 5
Year 10 Boys Basketball Div 1A2024
Diamond Valley Stadium
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 12024
Altona Sports Stadium
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 12024
Eagle Stadium, Werribee
Round 5
Year 10 Girls Basketball Div 12024
Diamond Valley Stadium
Round 5
[/vc_column_text][vc_empty_space height=”10px”][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_btn title=”Rules & Regulations” style=”custom” custom_background=”#ff7900″ custom_text=”#ffffff” size=”lg” align=”center” i_type=”typicons” i_icon_typicons=”typcn typcn-document-text” button_block=”true” add_icon=”true” link=”url:http%3A%2F%2F116.90.51.25%2F~saccssco%2Fdownload%2Fbasketball-rules-and-regulations-docx%2F|title:BASKETBALL%20RULES%20%26%20REGULATIONS||”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_btn title=”Download Scorecards” style=”custom” custom_background=”#ff7900″ custom_text=”#ffffff” size=”lg” align=”center” i_type=”typicons” i_icon_typicons=”typcn typcn-download-outline” button_block=”true” add_icon=”true” link=”url:http%3A%2F%2F116.90.51.25%2F~saccssco%2Fdownload%2Fbasketball-scoresheet-pdf%2F|title:Basketball%20Scoresheet.pdf||”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_btn title=”Results Login” style=”custom” custom_background=”#ff7900″ custom_text=”#ffffff” size=”lg” align=”center” i_type=”typicons” i_icon_typicons=”typcn typcn-lock-closed-outline” button_block=”true” add_icon=”true” link=”url:http%3A%2F%2F116.90.51.25%2F~saccssco%2Fresults-login%2F|title:Results%20Login||”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1573342705983{background-color: #f2f2f2 !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”10px”][vc_row_inner equal_height=”yes”][vc_column_inner width=”1/2″][vc_custom_heading text=”Girls Premier League Basketball” font_container=”tag:h2|font_size:19px|text_align:left|line_height:18px” use_theme_fonts=”yes” el_class=”league-top”][vc_custom_heading text=”Northern Conference” font_container=”tag:h2|font_size:45px|text_align:left|color:%23ff6633″ google_fonts=”font_family:Roboto%20Condensed%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C700%2C700italic|font_style:700%20bold%20regular%3A700%3Anormal” el_class=”division”][vc_empty_space height=”10px”][vc_column_text]
PosTeamPWLDPFPA%PTS
110820709278255.0432
210730492296166.2228
310640559352158.8124
410640572392145.9224
510640464417111.2724
61046031855057.8216
71037034247671.8512
8927035356862.158
9918018858332.254
1010010014575319.260
110000000.000
110000000.000
[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_custom_heading text=”Girls Premier League Basketball” font_container=”tag:h2|font_size:19px|text_align:left|line_height:18px” use_theme_fonts=”yes” el_class=”league-top”][vc_custom_heading text=”Western Conference” font_container=”tag:h2|font_size:45px|text_align:left|color:%23cc3300″ google_fonts=”font_family:Roboto%20Condensed%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C700%2C700italic|font_style:700%20bold%20regular%3A700%3Anormal” el_class=”division”][vc_empty_space height=”10px”][vc_column_text]
PosTeamPWLDPFPA%PTS
110820709278255.0432
210730492296166.2228
310640559352158.8124
410640572392145.9224
510640464417111.2724
61046031855057.8216
71037034247671.8512
8927035356862.158
9918018858332.254
1010010014575319.260
110000000.000
110000000.000
[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]<strong>Legend</strong>
<strong>P:</strong> Played <strong>W:</strong> Won <strong>L:</strong> Lost <strong>D:</strong> Drawn <strong>GD:</strong> Goal Differential <strong>PTS:</strong> Points[/vc_column_text][vc_empty_space height=”10px”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1578458670482{background-color: #ffffff !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”10px”][vc_row_inner equal_height=”yes”][vc_column_inner width=”1/2″][vc_custom_heading text=”Boys Premier League Basketball” font_container=”tag:h2|font_size:19px|text_align:left|line_height:18px” use_theme_fonts=”yes” el_class=”league-top”][vc_custom_heading text=”Northern Conference” font_container=”tag:h2|font_size:45px|text_align:left|color:%23ff6633″ google_fonts=”font_family:Roboto%20Condensed%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C700%2C700italic|font_style:700%20bold%20regular%3A700%3Anormal” el_class=”division”][vc_empty_space height=”10px”][vc_column_text]
PosTeamPWLDPFPA%PTS
110820709278255.0432
210730492296166.2228
310640559352158.8124
410640572392145.9224
510640464417111.2724
61046031855057.8216
71037034247671.8512
8927035356862.158
9918018858332.254
1010010014575319.260
110000000.000
110000000.000
[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_custom_heading text=”Boys Premier League Basketball” font_container=”tag:h2|font_size:19px|text_align:left|line_height:18px” use_theme_fonts=”yes” el_class=”league-top”][vc_custom_heading text=”Western Conference” font_container=”tag:h2|font_size:45px|text_align:left|color:%23cc3300″ google_fonts=”font_family:Roboto%20Condensed%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C700%2C700italic|font_style:700%20bold%20regular%3A700%3Anormal” el_class=”division”][vc_empty_space height=”10px”][vc_column_text]
PosTeamPWLDPFPA%PTS
110820709278255.0432
210730492296166.2228
310640559352158.8124
410640572392145.9224
510640464417111.2724
61046031855057.8216
71037034247671.8512
8927035356862.158
9918018858332.254
1010010014575319.260
110000000.000
110000000.000
[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]<strong>Legend</strong>
<strong>P:</strong> Played <strong>W:</strong> Won <strong>L:</strong> Lost <strong>D:</strong> Drawn <strong>GD:</strong> Goal Differential <strong>PTS:</strong> Points[/vc_column_text][vc_empty_space height=”10px”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1578399900702{background-color: #0977cf !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”10px”][vc_custom_heading text=”Premier League Basketball” font_container=”tag:h2|font_size:19px|text_align:left|color:rgba(255%2C255%2C255%2C0.88)” use_theme_fonts=”yes” el_class=”league-top”][vc_custom_heading text=”All Results” font_container=”tag:h2|font_size:65px|text_align:left|color:%23ffffff” google_fonts=”font_family:Roboto%20Condensed%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C700%2C700italic|font_style:700%20bold%20regular%3A700%3Anormal” el_class=”division”][vc_empty_space height=”10px”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row_content” gap=”35″ css=”.vc_custom_1579065615274{background: #0977cf url(https://116.90.51.25/~saccssco/wp-content/uploads/2020/01/basketball-main-bg.jpg?id=902) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}” el_class=”main”][vc_column][vc_custom_heading text=”- Select a competition -” font_container=”tag:h2|font_size:14px|text_align:center|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” el_class=”league-top-select mobile”][vc_tta_tabs style=”outline” shape=”round” color=”white” spacing=”15″ gap=”20″ alignment=”center” active_section=”1″ css_animation=”none” no_fill_content_area=”true” css=”.vc_custom_1578459150986{background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_tta_section i_type=”openiconic” i_icon_openiconic=”vc-oi vc-oi-pilcrow” add_icon=”true” title=”Girls Premier League Basketball” tab_id=”1578459011912-2235f2a0-d302″ el_class=”afl”][vc_column_text]
(Round 4)
7027
Year 10 Boys Basketball Div 1B
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Emmanuel

(Round 4)
5958
Year 10 Boys Basketball Div 1B
RMIT University, Bundoora

St Monica’s vs Thomas Carr

(Round 4)
29110
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Broadmeadows Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Caroline Chisholm

(Round 4)
5322
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs CRC Caroline Springs

(Round 4)
60100
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Coburg Basketball Stadium

Antonine vs Penola

(Round 4)
838
Year 10 Boys Basketball Div 2B
Broadmeadows Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Caroline Chisholm

(Round 4)
1828
Year 10 Girls Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Caroline Chisholm

(Round 4)
1947
Year 10 Girls Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs CRC Caroline Springs

(Round 4)
2381
Year 10 Girls Basketball Div 2

Antonine vs Penola

(Round 4)
5043
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Emmanuel

(Round 4)
3657
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Diamond Valley Stadium

Marymede – SM vs MacKillop

(Round 4)
6037
Year 10 Boys Basketball Div 1A
RMIT University, Bundoora

St Monica’s vs Thomas Carr

(Round 4)
2332
Year 10 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Emmanuel

(Round 4)
2221
Year 10 Girls Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium

Marymede – SM vs MacKillop

(Round 4)
2558
Year 10 Girls Basketball Div 1
RMIT University, Bundoora

St Monica’s vs Thomas Carr

(Round 3)
00
Year 10 Boys Basketball Div 1B
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs St Monica’s

(Round 3)
00
Year 10 Boys Basketball Div 1B
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs MacKillop

(Round 3)
1:15 pm
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Antonine

(Round 3)
00
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Caroline Chisholm Gym

Caroline Chisholm vs CRC Caroline Springs

(Round 3)
00
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Kolbe

(Round 3)
00
Year 10 Boys Basketball Div 2B
Caroline Chisholm Gym

Caroline Chisholm vs CRC Caroline Springs

(Round 3)
1:15 pm
Year 10 Girls Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Antonine

(Round 3)
00
Year 10 Girls Basketball Div 2
Recwest Braybrook

Caroline Chisholm vs CRC Caroline Springs

(Round 3)
00
Year 10 Girls Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Kolbe

(Round 3)
00
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs St Monica’s

(Round 3)
00
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs MacKillop

(Round 3)
00
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Marymede – SM

(Round 3)
00
Year 10 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs St Monica’s

(Round 3)
00
Year 10 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs MacKillop

(Round 3)
00
Year 10 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Marymede – SM

(Round 2)
2770
Year 10 Boys Basketball Div 1B
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Salesian

(Round 2)
11733
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs CRC North Keilor

(Round 2)
3828
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Cobblebank Stadium

CRC Caroline Springs vs Antonine

(Round 2)
4632
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Recwest Braybrook

Caroline Chisholm vs Kolbe

(Round 2)
469
Year 10 Boys Basketball Div 2B
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs CRC North Keilor

(Round 2)
828
Year 10 Girls Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs CRC North Keilor

(Round 2)
379
Year 10 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Antonine

(Round 2)
1738
Year 10 Girls Basketball Div 2
Recwest Braybrook

Caroline Chisholm vs Kolbe

(Round 2)
3869
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Salesian

(Round 2)
5821
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs Marymede – SM

(Round 2)
7217
Year 10 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Salesian

(Round 2)
1828
Year 10 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs Marymede – SM

(Round 2)
4133
Year 10 Boys Basketball Div 1B
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs St Monica’s

(Round 2)
2267
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs St Monica’s

(Round 2)
2723
Year 10 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs St Monica’s

(Round 1)
3539
Year 10 Boys Basketball Div 1B
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Thomas Carr

(Round 1)
4158
Year 10 Boys Basketball Div 1B
RMIT University, Bundoora

St Monica’s vs Emmanuel

(Round 1)
3038
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Broadmeadows Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Kolbe

(Round 1)
2587
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Cobblebank Stadium

CRC Caroline Springs vs Penola

(Round 1)
3080
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Coburg Basketball Stadium

Antonine vs Caroline Chisholm

(Round 1)
2540
Year 10 Boys Basketball Div 2B
Cobblebank Stadium

CRC Caroline Springs vs Penola

(Round 1)
1435
Year 10 Girls Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Kolbe

(Round 1)
1547
Year 10 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Penola

(Round 1)
1229
Year 10 Girls Basketball Div 2
Coburg Basketball Stadium

Antonine vs Caroline Chisholm

(Round 1)
7027
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Marymede – SM

(Round 1)
5037
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Thomas Carr

(Round 1)
3735
Year 10 Boys Basketball Div 1A
RMIT University, Bundoora

St Monica’s vs Emmanuel

(Round 1)
1651
Year 10 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Marymede – SM

(Round 1)
3545
Year 10 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Thomas Carr

(Round 1)
4110
Year 10 Girls Basketball Div 1
RMIT University, Bundoora

St Monica’s vs Emmanuel

(Grand Final)
5750
Year 8 Boys Finals Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs Salesian

(Grand Final)
3538
Year 8 Boys Finals Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs CRC Caroline Springs

(Grand Final)
6839
Year 8 Girls Finals Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs St Monica’s

(Grand Final)
4129
Year 8 Girls Finals Div 2

Kolbe vs Penola

(Semi Final)
5530
Year 8 Boys Finals Div 1
RMIT Stadium, Bundoora

St Monica’s vs Emmanuel

(Semi Final)
8140
Year 8 Boys Finals Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Marymede

(Semi Final)
7536
Year 8 Boys Finals Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Thomas Carr

(Semi Final)
4634
Year 8 Boys Finals Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs CRC St Albans

(Semi Final)
5445
Year 8 Girls Finals Div 1
RMIT Stadium, Bundoora

St Monica’s vs Marymede

(Semi Final)
5321
Year 8 Girls Finals Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs St Francis College MEL

(Semi Final)
3318
Year 8 Girls Finals Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs CRC Caroline Springs

(Semi Final)
5521
Year 8 Girls Finals Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs Thomas Carr

(Round 7)
6449
Year 8 Boys Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs CRC North Keilor

(Round 7)
2067
Year 8 Boys Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs St Monica’s

(Round 7)
7971
Year 8 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs Salesian

(Round 7)
6718
Year 8 Girls Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs CRC North Keilor

(Round 7)
2863
Year 8 Girls Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs St Monica’s

(Round 7)
2155
Year 8 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs Salesian

(Round 7)
4525
Year 8 Boys Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Kolbe

(Round 7)
3030
Year 8 Boys Basketball Div 2
Recwest Braybrook

Caroline Chisholm vs CRC St Albans

(Round 7)
4066
Year 8 Boys Basketball Div 2
Coburg Basketball Stadium

Antonine vs Thomas Carr

(Round 7)
3564
Year 8 Girls Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Kolbe

(Round 7)
3410
Year 8 Girls Basketball Div 2
Caroline Chisholm College

Caroline Chisholm vs CRC St Albans

(Round 7)
1058
Year 8 Girls Basketball Div 2
Coburg Basketball Stadium

Antonine vs Thomas Carr

(Round 6)
7342
Year 8 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Emmanuel

(Round 6)
5643
Year 8 Boys Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs St Francis College MEL

(Round 6)
5145
Year 8 Boys Basketball Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs Marymede

(Round 6)
4237
Year 8 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Emmanuel

(Round 6)
8632
Year 8 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs St Francis College MEL

(Round 6)
3726
Year 8 Girls Basketball Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs Marymede

(Round 6)
7146
Year 8 Boys Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Antonine

(Round 6)
5348
Year 8 Boys Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Caroline Chisholm

(Round 6)
3150
Year 8 Boys Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC St Albans vs Penola

(Round 6)
4728
Year 8 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Antonine

(Round 6)
2220
Year 8 Girls Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Caroline Chisholm

(Round 6)
1675
Year 8 Girls Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC St Albans vs Penola

(Round 5)
4851
Year 8 Boys Basketball Div 1
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs St Monica’s

(Round 5)
3440
Year 8 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs St Francis College MEL

(Round 5)
2581
Year 8 Girls Basketball Div 1
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs St Monica’s

(Round 5)
2532
Year 8 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs St Francis College MEL

(Round 5)
2540
Year 8 Boys Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs CRC St Albans

(Round 5)
5434
Year 8 Boys Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Thomas Carr

(Round 5)
6812
Year 8 Girls Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs CRC St Albans

(Round 5)
4226
Year 8 Girls Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Thomas Carr

(Round 5)
5260
Year 8 Boys Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs Salesian

(Round 5)
2860
Year 8 Girls Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs Salesian

(Round 5)
4543
Year 8 Boys Basketball Div 2
Cobblebank Stadium

CRC Caroline Springs vs Caroline Chisholm

(Round 5)
4126
Year 8 Girls Basketball Div 2
Cobblebank Stadium

CRC Caroline Springs vs Caroline Chisholm

(Round 4)
7139
Year 8 Boys Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs MacKillop

(Round 4)
4859
Year 8 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs St Monica’s

(Round 4)
4945
Year 8 Boys Basketball Div 1
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs St Francis College MEL

(Round 4)
6933
Year 8 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs MacKillop

(Round 4)
3945
Year 8 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs St Monica’s

(Round 4)
2533
Year 8 Boys Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs CRC Caroline Springs

(Round 4)
4449
Year 8 Boys Basketball Div 2
Narrandjeri Stadium, Thornbury

Antonine vs CRC St Albans

(Round 4)
4550
Year 8 Boys Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs Caroline Chisholm

(Round 4)
1728
Year 8 Girls Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs CRC Caroline Springs

(Round 4)
3912
Year 8 Girls Basketball Div 2
Narrandjeri Stadium, Thornbury

Antonine vs CRC St Albans

(Round 4)
5921
Year 8 Girls Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs Caroline Chisholm

(Round 3)
3948
Year 8 Boys Basketball Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs Salesian

(Round 3)
4043
Year 8 Boys Basketball Div 1
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs MacKillop

(Round 3)
5236
Year 8 Boys Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs Emmanuel

(Round 3)
4649
Year 8 Girls Basketball Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs Salesian

(Round 3)
862
Year 8 Girls Basketball Div 1
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs MacKillop

(Round 3)
2721
Year 8 Girls Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs Emmanuel

(Round 3)
4138
Year 8 Boys Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC St Albans vs Thomas Carr

(Round 3)
3244
Year 8 Boys Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs CRC Caroline Springs

(Round 3)
7739
Year 8 Boys Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Antonine

(Round 3)
1174
Year 8 Girls Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC St Albans vs Thomas Carr

(Round 3)
5620
Year 8 Girls Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs CRC Caroline Springs

(Round 3)
5721
Year 8 Girls Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Antonine

(Round 2)
3143
Year 8 Boys Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs Marymede

(Round 2)
5149
Year 8 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs CRC North Keilor

(Round 2)
5241
Year 8 Boys Basketball Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs MacKillop

(Round 2)
2127
Year 8 Girls Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs Marymede

(Round 2)
3714
Year 8 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs CRC North Keilor

(Round 2)
5433
Year 8 Girls Basketball Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs MacKillop

(Round 2)
3159
Year 8 Boys Basketball Div 2
Vic Uni – Footscray Park

Caroline Chisholm vs Penola

(Round 2)
3038
Year 8 Boys Basketball Div 2
Coburg Basketball Stadium

Antonine vs Kolbe

(Round 2)
2738
Year 8 Boys Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC St Albans vs CRC Caroline Springs

(Round 2)
1353
Year 8 Girls Basketball Div 2
Vic Uni – Whitten Oval

Caroline Chisholm vs Penola

(Round 2)
1095
Year 8 Girls Basketball Div 2
Coburg Basketball Stadium

Antonine vs Kolbe

(Round 2)
347
Year 8 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC St Albans vs CRC Caroline Springs

(Round 1)
2638
Year 8 Boys Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs Emmanuel

(Round 1)
4953
Year 8 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Marymede

(Round 1)
4030
Year 8 Girls Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs Emmanuel

(Round 1)
2132
Year 8 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Marymede

(Round 1)
4743
Year 8 Boys Basketball Div 2
Recwest Braybrook

Caroline Chisholm vs Antonine

(Round 1)
3940
Year 8 Boys Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Penola

(Round 1)
2625
Year 8 Girls Basketball Div 2
Recwest Braybrook

Caroline Chisholm vs Antonine

(Round 1)
3036
Year 8 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Penola

(Round 1)
3224
Year 8 Boys Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Kolbe

(Round 1)
1345
Year 8 Girls Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Kolbe

(Grand Final)
5944
Basketball Sen Girls Div 2 GF
Parkville Stadium

Salesian vs Kolbe

(Grand Final)
7031
Basketball Sen Boys Div 1 GF
Melbourne Sports and Aquatic Centre

St Monica’s vs Thomas Carr

(Grand Final)
3328
Basketball Sen Girls Div 1 GF
Melbourne Sports and Aquatic Centre

St Monica’s vs Marymede

(Grand Final)
2948
Basketball Sen Boys Div 2 GF
Parkville Stadium

Salesian vs St Francis College MEL

(Round 1)
4846
Year 8 Boys Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs CRC North Keilor

(Round 1)
10416
Year 8 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs CRC North Keilor

(Grand Final)
6637
Year 9 Girls Finals – Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs St Francis College MEL

(Grand Final)
3124
Year 9 Girls Finals – Div 2
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs CRC Caroline Springs

(Grand Final)
6642
Year 9 Boys Finals – Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs Salesian

(Grand Final)
5348
Year 9 Boys Finals – Div 2
Caroline Chisholm Stadium

Caroline Chisholm vs Kolbe

(Round 5)
7656
Basketball Boys – DIV 2
Boardman Stadium

Salesian vs Kolbe

(Round 5)
2438
Basketball Girls – DIV 1
Eagle Stadium

MacKillop vs CRC Sydenham

(Round 5)
6422
Basketball Girls – DIV 1
St Monica’s College, Dalton Road

St Monica’s vs Penola

(Round 5)
4955
Basketball Girls – DIV 2
Boardman Stadium

Salesian vs Kolbe

(Round 5)
1669
Basketball Girls – DIV 2
St Francis College – Melton

St Francis College MEL vs Thomas Carr

(Round 5)
7341
Basketball Boys – DIV 1
Eagle Stadium

MacKillop vs CRC Sydenham

(Round 5)
5086
Basketball Boys – DIV 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs Thomas Carr

(Round 5)
3842
Basketball Girls – DIV 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs Marymede

(Round 5)
250
Basketball Boys – DIV 1
St Monica’s College, Dalton Road

St Monica’s vs Penola

(Semi Final)
4125
Year 9 Girls Finals – Div 1
Eagle Stadium

Thomas Carr v Marymede

(Round 5)
5544
Basketball Boys – DIV 2
St Francis College – Melton

St Francis College MEL vs Marymede

(Round 4)
3067
Basketball Boys – DIV 2
St Francis College – Melton

St Francis College MEL vs Salesian

(Round 4)
3227
Basketball Girls – DIV 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs MacKillop

(Round 4)
4081
Basketball Girls – DIV 1
Cobblebank Stadium

CRC Sydenham vs St Monica’s

(Round 4)
9102
Basketball Girls – DIV 2
St Francis College – Melton

St Francis College MEL vs Salesian

(Round 4)
5042
Basketball Boys – DIV 1
Thomas Carr College

Thomas Carr vs MacKillop

(Round 4)
5270
Basketball Boys – DIV 1
Cobblebank Stadium

CRC Sydenham vs St Monica’s

(Semi Final)
4138
Year 9 Girls Finals – Div 1
St Francis College – Melton

St Francis College MEL v Penola

(Semi Final)
3923
Year 9 Girls Finals – Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs v Kolbe

(Semi Final)
5423
Year 9 Girls Finals – Div 2
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop v CRC North Keilor

(Semi Final)
4748
Year 9 Boys Finals – Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s v Emmanuel

(Semi Final)
4755
Year 9 Boys Finals – Div 1
St Francis College – Melton

St Francis College MEL v Salesian

(Semi Final)
4863
Year 9 Boys Finals – Div 2
Eagle Stadium

MacKillop v Kolbe

(Semi Final)
7126
Year 9 Boys Finals – Div 2
Caroline Chisholm Stadium

Caroline Chisholm v CRC Caroline Springs

(Round 4)
7525
Basketball Girls – DIV 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs Penola

(Round 4)
5727
Basketball Boys – DIV 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs Penola

(Round 4)
4841
Basketball Boys – DIV 2
Diamond Valley Stadium, Greensborough

Marymede vs Caroline Chisholm

(Round 4)
5927
Basketball Girls – DIV 2
Thomas Carr College

Thomas Carr vs Caroline Chisholm

(Round 3)
3034
Basketball Girls – DIV 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs St Monica’s

(Round 7)
3036
Year 9 Boys Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs CRC St Albans

(Round 7)
250
Year 9 Boys Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs CRC North Keilor

(Round 7)
4459
Year 9 Boys Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Caroline Chisholm

(Round 7)
4519
Year 9 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs CRC St Albans

(Round 7)
250
Year 9 Girls Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs CRC North Keilor

(Round 7)
10012
Year 9 Girls Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Caroline Chisholm

(Round 7)
2179
Year 9 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium

Thomas Carr vs St Monica’s

(Round 7)
5844
Year 9 Boys Basketball Div 1
RMIT Bundoora

Marymede vs Salesian

(Round 7)
5690
Year 9 Boys Basketball Div 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs St Francis College MEL

(Round 7)
7527
Year 9 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium

Thomas Carr vs St Monica’s

(Round 7)
3920
Year 9 Girls Basketball Div 1
RMIT Bundoora

Marymede vs Salesian

(Round 7)
3742
Year 9 Girls Basketball Div 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs St Francis College MEL

(Round 3)
4151
Basketball Boys – DIV 2
Caroline Chisholm

Caroline Chisholm vs St Francis College MEL

(Round 3)
4942
Basketball Boys – DIV 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs Marymede

(Round 3)
3556
Basketball Girls – DIV 1
Eagle Stadium

MacKillop vs Emmanuel

(Round 3)
2440
Basketball Girls – DIV 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs CRC Sydenham

(Round 3)
3826
Basketball Girls – DIV 2
Caroline Chisholm

Caroline Chisholm vs St Francis College MEL

(Round 3)
6648
Basketball Girls – DIV 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs Thomas Carr

(Round 3)
6738
Basketball Boys – DIV 1
Eagle Stadium

MacKillop vs Emmanuel

(Round 3)
3139
Basketball Boys – DIV 1
Thomas Carr College

Thomas Carr vs St Monica’s

(Round 3)
3446
Basketball Boys – DIV 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs CRC Sydenham

(Round 2)
21109
Basketball Boys – DIV 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Thomas Carr

(Round 2)
2745
Basketball Boys – DIV 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs Caroline Chisholm

(Round 2)
5835
Basketball Girls – DIV 1
St Monica’s College, Dalton Road

St Monica’s vs MacKillop

(Round 2)
3734
Basketball Girls – DIV 1
Cobblebank Stadium

CRC Sydenham vs Emmanuel

(Round 2)
6613
Basketball Girls – DIV 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs Caroline Chisholm

(Round 2)
5347
Basketball Boys – DIV 1
St Monica’s College, Dalton Road

St Monica’s vs MacKillop

(Round 2)
3428
Basketball Boys – DIV 1
Cobblebank Stadium

CRC Sydenham vs Emmanuel

(Round 2)
8232
Year 9 Boys Basketball Div 2
Caroline Chisholm Stadium

Caroline Chisholm vs CRC St Albans

(Round 6)
4634
Year 9 Boys Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Kolbe

(Round 6)
3334
Year 9 Boys Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs CRC Caroline Springs

(Round 2)
1028
Year 9 Girls Basketball Div 2
Caroline Chisholm Stadium

Caroline Chisholm vs CRC St Albans

(Round 6)
449
Year 9 Girls Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Kolbe

(Round 6)
2930
Year 9 Girls Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs CRC Caroline Springs

(Round 6)
6954
Year 9 Boys Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs Emmanuel

(Round 6)
4650
Year 9 Boys Basketball Div 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Marymede

(Round 6)
6820
Year 9 Boys Basketball Div 1
Boardman Stadium

Salesian vs Thomas Carr

(Round 6)
5329
Year 9 Girls Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs Emmanuel

(Round 6)
3428
Year 9 Girls Basketball Div 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Marymede

(Round 6)
3333
Year 9 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium

Salesian vs Thomas Carr

(Round 2)
4436
Basketball Boys – DIV 2
Boardman Stadium

Salesian vs Marymede

(Round 2)
025
Basketball Girls – DIV 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Marymede

(Round 2)
6327
Basketball Girls – DIV 2
Boardman Stadium

Salesian vs Thomas Carr

(Round 1)
5347
Basketball Boys – DIV 1
Thomas Carr College

Thomas Carr vs CRC Sydenham

(Round 1)
5355
Basketball Girls – DIV 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs St Monica’s

(Round 1)
3138
Basketball Girls – DIV 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs MacKillop

(Round 1)
4163
Basketball Boys – DIV 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs St Monica’s

(Round 1)
44101
Basketball Boys – DIV 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs MacKillop

(Round 5)
2368
Year 9 Boys Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Caroline Chisholm

(Round 5)
2641
Year 9 Boys Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC St Albans vs Kolbe

(Round 5)
3518
Year 9 Girls Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Caroline Chisholm

(Round 5)
1919
Year 9 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC St Albans vs Kolbe

(Round 5)
3067
Year 9 Boys Basketball Div 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Emmanuel

(Round 5)
5464
Year 9 Boys Basketball Div 1
Boardman Stadium

Salesian vs St Francis College MEL

(Round 5)
6132
Year 9 Boys Basketball Div 1
Latrobe University

St Monica’s vs Marymede

(Round 5)
7223
Year 9 Girls Basketball Div 1
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Emmanuel

(Round 5)
2456
Year 9 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium

Salesian vs St Francis College MEL

(Round 5)
2330
Year 9 Girls Basketball Div 1
Latrobe University

St Monica’s vs Marymede

(Round 1)
6426
Basketball Girls – DIV 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs CRC Sydenham

(Round 1)
3067
Basketball Girls – DIV 2
St Francis College – Melton

St Francis College MEL vs Kolbe

(Round 1)
858
Basketball Girls – DIV 2
Caroline Chisholm

Caroline Chisholm vs Salesian

(Round 1)
5027
Basketball Boys – DIV 2
St Francis College – Melton

St Francis College MEL vs Kolbe

(Round 1)
4243
Basketball Boys – DIV 2
Caroline Chisholm

Caroline Chisholm vs Salesian

(Round 4)
3748
Year 9 Boys Basketball Div 2
Coburg Basketball Stadium

CRC North Keilor vs MacKillop

(Round 4)
5199
Year 9 Boys Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Caroline Chisholm

(Round 4)
2445
Year 9 Girls Basketball Div 2
Coburg Basketball Stadium

CRC North Keilor vs MacKillop

(Round 4)
4523
Year 9 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Caroline Chisholm

(Round 4)
5421
Year 9 Boys Basketball Div 1
Boardman Stadium

Salesian vs Penola

(Round 4)
5637
Year 9 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs St Monica’s

(Round 4)
7364
Year 9 Boys Basketball Div 1
Thomas Carr College

Thomas Carr vs St Francis College MEL

(Round 4)
3641
Year 9 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium

Salesian vs Penola

(Round 4)
2333
Year 9 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs St Monica’s

(Round 4)
4038
Year 9 Girls Basketball Div 1
Thomas Carr College

Thomas Carr vs St Francis College MEL

(Round 3)
4356
Year 9 Boys Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs MacKillop

(Round 3)
1540
Year 9 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs MacKillop

(Round 3)
4740
Year 9 Boys Basketball Div 1
Latrobe University

St Monica’s vs Salesian

(Round 3)
4845
Year 9 Boys Basketball Div 1
Thomas Carr College

Thomas Carr vs Penola

(Round 3)
5194
Year 9 Boys Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs Emmanuel

(Round 3)
2336
Year 9 Girls Basketball Div 1
Latrobe University

St Monica’s vs Salesian

(Round 3)
4629
Year 9 Girls Basketball Div 1
Thomas Carr College

Thomas Carr vs Penola

(Round 3)
3618
Year 9 Girls Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs Emmanuel

(Round 3)
2843
Year 9 Boys Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC St Albans vs CRC North Keilor

(Round 3)
1431
Year 9 Girls Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC St Albans vs CRC North Keilor

(Round 2)
2923
Year 9 Boys Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs CRC Caroline Springs

(Round 2)
2737
Year 9 Girls Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs CRC Caroline Springs

(Round 2)
6450
Year 9 Boys Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs Thomas Carr

(Round 2)
6357
Year 9 Boys Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs St Monica’s

(Round 2)
3750
Year 9 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs Salesian

(Round 2)
2746
Year 9 Girls Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium

Marymede vs Thomas Carr

(Round 2)
5622
Year 9 Girls Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs St Monica’s

(Round 2)
1640
Year 9 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs Salesian

(Round 1)
4438
Year 9 Boys Basketball Div 2
Caroline Chisholm Stadium

Caroline Chisholm vs Kolbe

(Round 1)
3368
Year 9 Boys Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC St Albans vs MacKillop

(Round 1)
1739
Year 9 Girls Basketball Div 2
Caroline Chisholm Stadium

Caroline Chisholm vs Kolbe

(Round 1)
748
Year 9 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC St Albans vs MacKillop

(Round 1)
6445
Year 9 Boys Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs Marymede

(Round 1)
7623
Year 9 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs Thomas Carr

(Round 1)
6814
Year 9 Boys Basketball Div 1
RMIT Bundoora

St Monica’s vs Penola

(Round 1)
3520
Year 9 Girls Basketball Div 1
Cobblebank Stadium

St Francis College MEL vs Marymede

(Round 1)
1162
Year 9 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium

Emmanuel vs Thomas Carr

(Round 1)
4133
Year 9 Girls Basketball Div 1
RMIT Bundoora

St Monica’s vs Penola

(Grand Final)
5749
Year 7 Boys Finals Division 1

MacKillop v Salesian

(Grand Final)
6133
Year 7 Boys Finals Division 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs v Caroline Chisholm

(Grand Final)
2426
Year 7 Girls Finals Division 1

Marymede v MacKillop

(Grand Final)
4019
Year 7 Girls Finals Division 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola v Thomas Carr

(Semi Final)
2921
Year 7 Girls Finals Division 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr v Kolbe

(Semi Final)
4423
Year 7 Boys Finals Division 2
Recwest Braybrook

Caroline Chisholm v Kolbe

(Semi Final)
4640
Year 7 Boys Finals Division 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian v St Monica’s

(Semi Final)
8138
Year 7 Boys Finals Division 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop v St Francis College MEL

(Semi Final)
5121
Year 7 Boys Finals Division 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs v Thomas Carr

(Semi Final)
3628
Year 7 Girls Finals Division 1
RMIT Stadium, Bundoora

Marymede v St Francis College MEL

(Semi Final)
4526
Year 7 Girls Finals Division 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop v Salesian

(Semi Final)
4411
Year 7 Girls Finals Division 2

Penola v CRC Caroline Springs

(Round 7)
2719
Year 7 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Salesian

(Round 7)
2319
Year 7 Girls Basketball Div 1
Cobblebank Stadium, Melton

St Francis College MEL vs CRC North Keilor

(Round 7)
3822
Year 7 Boys Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Thomas Carr

(Round 7)
3131
Year 7 Boys Basketball Div 2
Derrimut Sports Stadium

CRC St Albans vs St Francis College COB

(Round 7)
4528
Year 7 Boys Basketball Div 2
Caroline Chisholm Stadium

Caroline Chisholm vs Kolbe

(Round 7)
2328
Year 7 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Thomas Carr

(Round 7)
1414
Year 7 Girls Basketball Div 2
Derrimut Sports Stadium

CRC St Albans vs St Francis College COB

(Round 7)
1120
Year 7 Girls Basketball Div 2
Caroline Chisholm Stadium

Caroline Chisholm vs Kolbe

(Round 7)
5743
Year 7 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs Salesian

(Round 7)
3326
Year 7 Boys Basketball Div 1
Cobblebank Stadium, Melton

St Francis College MEL vs CRC North Keilor

(Round 7)
1948
Year 7 Girls Basketball Div 1
RMIT Stadium, Bundoora

St Monica’s vs Emmanuel

(Round 7)
5856
Year 7 Boys Basketball Div 1
RMIT Stadium, Bundoora

St Monica’s vs Emmanuel

(Round 6)
2634
Year 7 Girls Basketball Div 1
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Emmanuel

(Round 6)
4510
Year 7 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs St Monica’s

(Round 6)
2264
Year 7 Boys Basketball Div 2
Broadmeadows Leisure Centre

Penola vs Caroline Chisholm

(Round 6)
5043
Year 7 Boys Basketball Div 2
Arena Recreation Reserve

Kolbe vs St Francis College COB

(Round 6)
4031
Year 7 Boys Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs CRC St Albans

(Round 6)
564
Year 7 Girls Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs Caroline Chisholm

(Round 6)
4311
Year 7 Girls Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs St Francis College COB

(Round 6)
6414
Year 7 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs CRC St Albans

(Round 6)
3139
Year 7 Boys Basketball Div 1
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Emmanuel

(Round 6)
9264
Year 7 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop vs St Monica’s

(Round 6)
4429
Year 7 Girls Basketball Div 1
RMIT Stadium, Bundoora

Marymede vs St Francis College MEL

(Round 6)
3541
Year 7 Boys Basketball Div 1
RMIT Stadium, Bundoora

Marymede vs St Francis College MEL

(Round 5)
2126
Year 7 Girls Basketball Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs CRC North Keilor

(Round 5)
1222
Year 7 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Marymede

(Round 5)
1640
Year 7 Girls Basketball Div 1
Sheehan Stadium – St Francis College Melton

St Francis College MEL vs MacKillop

(Round 5)
3730
Year 7 Boys Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Penola

(Round 5)
3650
Year 7 Boys Basketball Div 2

Caroline Chisholm vs CRC Caroline Springs

(Round 5)
1540
Year 7 Girls Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Penola

(Round 5)
2550
Year 7 Girls Basketball Div 2

Caroline Chisholm vs CRC Caroline Springs

(Round 5)
5534
Year 7 Boys Basketball Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs CRC North Keilor

(Round 5)
6534
Year 7 Boys Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Marymede

(Round 5)
3360
Year 7 Boys Basketball Div 1
Sheehan Stadium – St Francis College Melton

St Francis College MEL vs MacKillop

(Round 5)
1151
Year 7 Boys Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC St Albans vs Kolbe

(Round 5)
1345
Year 7 Girls Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC St Albans vs Kolbe

(Round 4)
2029
Year 7 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs MacKillop

(Round 4)
2717
Year 7 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs St Francis College MEL

(Round 4)
279
Year 7 Girls Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium, Greensborough

Marymede vs St Monica’s

(Round 4)
1856
Year 7 Boys Basketball Div 2
Cobblebank Stadium, Melton

St Francis College COB vs CRC Caroline Springs

(Round 4)
5424
Year 7 Boys Basketball Div 2
Caroline Chisholm Stadium

Caroline Chisholm vs Thomas Carr

(Round 4)
2326
Year 7 Boys Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs CRC St Albans

(Round 4)
447
Year 7 Girls Basketball Div 2
Cobblebank Stadium, Melton

St Francis College COB vs CRC Caroline Springs

(Round 4)
1437
Year 7 Girls Basketball Div 2
Caroline Chisholm Stadium

Caroline Chisholm vs Thomas Carr

(Round 4)
845
Year 7 Girls Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs CRC St Albans

(Round 4)
4859
Year 7 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs MacKillop

(Round 4)
4537
Year 7 Boys Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs St Francis College MEL

(Round 4)
4448
Year 7 Boys Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium, Greensborough

Marymede vs St Monica’s

(Round 3)
2226
Year 7 Girls Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs St Francis College MEL

(Round 3)
2624
Year 7 Girls Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium, Greensborough

Marymede vs MacKillop

(Round 3)
2330
Year 7 Girls Basketball Div 1
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Salesian

(Round 3)
2567
Year 7 Boys Basketball Div 2
Cobblebank Stadium, Melton

St Francis College COB vs Caroline Chisholm

(Round 3)
2449
Year 7 Boys Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs CRC Caroline Springs

(Round 3)
3322
Year 7 Boys Basketball Div 2
Arena Recreation Reserve

Kolbe vs Thomas Carr

(Round 3)
1910
Year 7 Girls Basketball Div 2
Cobblebank Stadium, Melton

St Francis College COB vs Caroline Chisholm

(Round 3)
434
Year 7 Girls Basketball Div 2
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola vs CRC Caroline Springs

(Round 3)
2124
Year 7 Girls Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs Thomas Carr

(Round 3)
4143
Year 7 Boys Basketball Div 1
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel vs St Francis College MEL

(Round 3)
4362
Year 7 Boys Basketball Div 1
Diamond Valley Stadium, Greensborough

Marymede vs MacKillop

(Round 3)
1054
Year 7 Boys Basketball Div 1
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Salesian

(Round 2)
2142
Year 7 Girls Basketball Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs St Francis College MEL

(Round 2)
3532
Year 7 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Emmanuel

(Round 2)
4014
Year 7 Boys Basketball Div 2
Arena Recreation Reserve

Kolbe vs Penola

(Round 2)
2614
Year 7 Boys Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs St Francis College COB

(Round 2)
1446
Year 7 Girls Basketball Div 2
Craigieburn Sports Stadium

Kolbe vs Penola

(Round 2)
574
Year 7 Girls Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs St Francis College COB

(Round 2)
4022
Year 7 Boys Basketball Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs St Francis College MEL

(Round 2)
4236
Year 7 Boys Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Emmanuel

(Round 2)
3756
Year 7 Boys Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC St Albans vs Caroline Chisholm

(Round 2)
440
Year 7 Girls Basketball Div 2
Keilor Basketball Stadium

CRC St Albans vs Caroline Chisholm

(Round 2)
2445
Year 7 Girls Basketball Div 1
Coburg Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Marymede

(Round 2)
1658
Year 7 Boys Basketball Div 1
Coburg Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Marymede

(Grand Final)
3524
Year 10 PL Girls Div 2 Finals
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor v Kolbe

(Round 1)
2526
Year 7 Girls Basketball Div 1
VU Whitten Oval

Emmanuel vs Marymede

(Round 1)
2919
Year 7 Boys Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs CRC St Albans

(Round 1)
3723
Year 7 Boys Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Kolbe

(Round 1)
2619
Year 7 Boys Basketball Div 2
Cobblebank Stadium, Melton

St Francis College COB vs Penola

(Round 1)
604
Year 7 Girls Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs CRC St Albans

(Round 1)
3035
Year 7 Girls Basketball Div 2
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Kolbe

(Round 1)
4268
Year 7 Girls Basketball Div 2
Cobblebank Stadium, Melton

St Francis College COB vs Penola

(Round 1)
2615
Year 7 Boys Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs St Monica’s

(Round 1)
6114
Year 7 Boys Basketball Div 1
Altona Sports Centre

MacKillop vs CRC North Keilor

(Round 1)
3344
Year 7 Boys Basketball Div 1
VU Whitten Oval

Emmanuel vs Marymede

(Round 1)
3323
Year 7 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs St Monica’s

(Round 1)
4012
Year 7 Girls Basketball Div 1
Altona Sports Centre

MacKillop vs CRC North Keilor

(Grand Final)
4954
Year 10 PL BoysA Div 1 Finals
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs v MacKillop

(Grand Final)
5046
Year 10 PL BoysA Div 2 Finals
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr v CRC North Keilor

(Grand Final)
4434
Year 10 PL BoysB Div 1 Finals
Eagle Stadium, Werribee

MacKillop v Salesian

(Grand Final)
4123
Year 10 PL Girls Div 1 Final
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian v Marymede

(Grand Final)
4335
Year 10 PL BoysB Div 2 Finals
Mill Park Stadium

Antonine v Thomas Carr

(Semi Final)
6440
Year 10 PL BoysB Div 1 Finals

MacKillop v Marymede

(Semi Final)
6053
Year 10 PL BoysB Div 2 Finals
Coburg Basketball Stadium

Antonine v Caroline Chisholm

(Semi Final)
3712
Year 10 PL Girls Div 1 Final
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian v MacKillop

(Semi Final)
4260
Year 10 PL Girls Div 1 Final
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s v Marymede

(Semi Final)
2932
Year 10 PL Girls Div 2 Finals
Broadmeadows Basketball Stadium

Penola v Kolbe

(Semi Final)
5523
Year 10 PL Girls Div 2 Finals
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor v Thomas Carr

(Semi Final)
4050
Year 10 PL BoysA Div 1 Finals
Eagle Stadium, Werribee

Emmanuel v MacKillop

(Semi Final)
3241
Year 10 PL BoysA Div 2 Finals
Recwest Braybrook

Caroline Chisholm v North Keilor

(Semi Final)
5749
Year 10 PL BoysA Div 2 Finals
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr v Kolbe

(Semi Final)
4940
Year 10 PL BoysB Div 2 Finals
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr v CRC North Keilor

(Semi Final)
6043
Year 10 PL BoysA Div 1 Finals
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs v St Monica’s

(Semi Final)
4527
Year 10 PL BoysB Div 1 Finals
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian v St Monica’s

(Round 7)
6639
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Cobblebank Stadium, Melton

CRC Caroline Springs vs Marymede

(Round 7)
5562
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Emmanuel

(Round 7)
2827
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Recwest Braybrook

Caroline Chisholm vs Kolbe

(Round 7)
4640
Year 10 Boys Basketball Div 2B
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Antonine

(Round 7)
2444
Year 10 Boys Basketball Div 1B
Cobblebank Stadium, Melton

CRC Caroline Springs vs Marymede

(Round 7)
4523
Year 10 Boys Basketball Div 1B
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Emmanuel

(Round 7)
657
Year 10 Girls Basketball Div 1
Caroline Springs Leisure Centre

CRC Caroline Springs vs Marymede

(Round 7)
10714
Year 10 Girls Basketball Div 1
Boardman Stadium, Sunbury

Salesian vs Emmanuel

(Round 7)
2541
Year 10 Girls Basketball Div 2
Caroline Chisholm Gym

Caroline Chisholm vs Kolbe

(Round 7)
3918
Year 10 Girls Basketball Div 2
Eagle Stadium, Werribee

Thomas Carr vs Antonine

(Round 7)
7234
Year 10 Boys Basketball Div 1A
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs St Francis College MEL

(Round 7)
250
Year 10 Boys Basketball Div 1B
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs St Francis College MEL

(Round 7)
4240
Year 10 Girls Basketball Div 1
LaTrobe University Bundoora

St Monica’s vs St Francis College MEL

(Round 6)
4542
Year 10 Boys Basketball Div 1A
VU Whitten Oval

Emmanuel vs MacKillop

(Round 6)
4337
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Cobblebank Stadium, Melton

St Francis College MEL vs Salesian

(Round 6)
025
Year 10 Boys Basketball Div 1A
Diamond Valley Stadium, Greensborough

Marymede vs St Monica’s

(Round 6)
4042
Year 10 Boys Basketball Div 2A
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Thomas Carr

(Round 6)
7422
Year 10 Boys Basketball Div 2B
Coburg Basketball Stadium

Antonine vs Penola

(Round 6)
3029
Year 10 Boys Basketball Div 2B
Keilor Basketball Stadium

CRC North Keilor vs Thomas Carr

(Round 6)
578
Year 10 Boys Basketball Div 1B
VU Whitten Oval

Emmanuel vs MacKillop

(Round 6)
3082
Year 10 Boys Basketball Div 1B
Cobblebank Stadium, Melton

St Francis College MEL vs Salesian

(Round 6)
025
Year 10 Boys Basketball Div 1B
Diamond Valley Stadium, Greensborough

Marymede vs